Formulář: Přídavky na dítě

Formuláře sociální dávky online 2024

Aktuální formuláře pro sociální dávky, můžete najít na webu Ministerstva práce a sociálních věcí. Všechny formuláře jsou zde

Některé sociální dávky je možné vyřídit online – klientská zóna Jenda.

Kdo má nárok na přídavky na dítě v roce 2024?

Podmínky pro nárok na přídavky na dítě se v roce 2024 nemění. Příspěvek na dítě je 1130 Kč až 1380 Kč (podle věku). Na přídavky je nárok při příjmu do 3,4 násobku životního minima.

Aktuální kalkulačku pro výpočet příspěvku na dítě v roce 2024, najdete zde

Přídavky na dítě je sociální dávka, která je určena na úhradu potřeb dítěte. Výše dávky se odvíjí od věku dítěte. Žádost o tuto sociální dávku si můžete vyřídit na příslušném úřadu práce v místě vašeho trvalého bydliště.  Výše přídavku na dítě pro rok 2014 je následující:

  • dítě do 6 let má nárok na příspěvek 500 Kč měsíčně
  • dítě do 15 let má nárok na příspěvek 610 Kč měsíčně
  • dítě do 26 let má nárok na příspěvek 700 měsíčně

Nárok na dávku závisí na posouzení vašich příjmů. V případě, že příjmy rodiny (okruhu společně posuzovaných osob) nepřekročí 2,4 násobek životního minima, máte automaticky nárok na tento příspěvek. Jaké je vaše životní minimum si můžete sami spočítat viz. Kalkulačka životní minimum.

Formulář přídavky na dítě ke stažení v PDF

Formulář: Přídavky na dítě 2013

Formulář: Přídavky na dítě 2014

Formulář přídavky na dítě 2014 si můžete stáhnout z tohoto odkazu. Jedná se o aktuální verzi formuláře pro rok 2014 přímo ze stránek Ministerstva práce a sociálních věcí.

Poznámka: K otevření staženého souboru budete potřebovat prohlížeč Acrobat reader (doporučená je verze 7.0.8 nebo vyšší). Tento prohlížeč PDF dokumentů si můžete stáhnout přímo ze stránek výrobce Adobe Systems Inc. Prohlížeč PDF dokumentů je zdarma.

Formulář přídavky na děti online

Žádost o přídavky na dítě se podávají prostřednictvím určeného formuláře. Formulář si můžete stáhnout přímo z webu Ministerstva práce a sociálních věcí zde. Na stránkách ministerstva si můžete formulář vyplnit online a následně vytisknout. Formuláře jsou také k dispozici na všech kontaktních pracovištích.

Co potřebujete k vyřízení přídavků na děti?

Kromě vyplněné žádosti (viz formulář výše) je potřeba navštívit příslušné pracoviště (úřad práce v místě vašeho trvalého bydliště). Budete potřebovat osobní doklady (vaše i dětí, u dětí které mají méně, než 15 let stačí rodný list, jinak je nutné předkládat občanský průkaz). U dětí, které studují, se dále předkládá potvrzení o studiu. Pokud již dítě ukončilo školu a zatím nepracuje tak se předkládá potvrzení z úřadu práce nebo potvrzení o zdravotním stavu. Dále se dokládají příjmy k posouzení výše životního minima rodiny.

Užitečné odkazy – sociální dávky

Aktuální informace var year = new Date();document.write(year.getFullYear());: Jaké jsou sociální dávky var year = new Date();document.write(year.getFullYear());?
Podívejte se na aktuálně platné informace, formuláře a kalkulačky:

Provozovatel tohoto webu neodpovídá za správnost a aktuálnost zveřejněných údajů. Pro aktuální informace o nároku na jednotlivé sociální dávky navštivte přímo web Ministerstva práce a sociálních věcí (mpsv.cz), nebo se obraťte na příslušný sociální úřad (úřad práce) v místě vašeho trvalého bydliště.