Jarní dovolená u moře 2024 – kde se dá v dubnu koupat v moři?

V dubnu, je na většině míst v Evropě, moře ještě poměrně studené (na koupání to moc není). V dubnu se ale dá koupat například v Egyptě. Anebo v exotičtější destinaci, jako je Saudská Arábie, Spojené arabské emiráty. Nebo případně i Vietnam nebo Thajsko.

V roce 2024, budou Velikonoce už na začátku dubna (letos to vychází na 1. 4. 2024). Což znamená minimálně 4 dny volna na přelomu březen/duben. Další prodloužený víkend, může být i na konci dubna (1. květen v roce 2024 vychází na středu).

Pokud byte chtěli vyrazit na velikonoční dovolenou k moři, nebo si prostě užít i v dubnu pocit léta, a zajet se někam vykoupat k moři, pak jsou možnosti trochu omezené.

V Evropě je to s koupáním v moři v dubnu obecně dosti slabé. Trochu přijatelnou teplotu mohou nabídnout pouze Kanárské ostrovy nebo Egypt (ani jedno ale není Evropa v tom pravém slova smyslu).

Jiné, vzdálenější destinace, jako například Saudská Arábie nebo Spojené arabské emiráty, ale nabízí ideální podmínky pro letní dovolenou i během dubna (navíc tam touto dobou zatím není pekelné vedro).

Egypt – koupání v moři v dubnu 2024

Jednou z nejbližších destinací, kde se dá v dubnu koupat v moři, nabízí Egypt. Teploty zde nejsou tak tropické, jako během léta. A moře rozhodně není tak vyhřáté, jako na podzim.

V dubnu, je ale možné mít v Egyptě hezké letní počasí (teploty 25 – 28 stupňů jsou celkem standard, občas to může býti ke 30 stupňům).

Teplota moře v Egyptě je v dubnu okolo 23 – 24 stupňů. Cože je teplota, při které se dá bez problému koupat.

Uvedené teploty platí pro oblíbenou destinaci Hurgáda nebo Šarm aš-Šajch. V jiných částech Egypta to může být jiné (například Alexandrii může být teplota moře jenom okolo 20 stupňů).

Španělsko – koupání v moři v dubnu 2024

Španělsko (pevninská část), v dubnu obvykle nenabízí žádné velké tropické teploty. A platí to především pro teplotu moře.

I když vzhledem ke globálnímu oteplování, dokáže i Španělsko překvapit. V lednu 2024, tam měli 29,6 stupně (viz zde). Takže zatímco v ČR jsme skoro mrzli, ve Španělsku byly plné pláže.

Plné pláže (ať už v lednu nebo v dubnu), ale bohužel neznamenají, že by Španělsko nabízelo ideální podmínky na koupání.

V dubnu, je koupání v moři ve Španělsku spíše jenom pro otužilce. Když se zadaří, tak počasí může být i letní.  Moře má v dubnu ve Španělsku ale obvykle jen 18 – 19 stupňů. Takže na koupání to moc není.

Průměrné teploty vzduchu (dlouhodobý průměr) se pohybují okolo 21 – 22 stupňů, když ale máte štěstí, tak může být teplota vzduchu i 25 stupňů nebo více.

Řecko – koupání v moři v dubnu 2024

Ani Řecko nenabízí možnost koupání v moři na začátku jara (alespoň tedy ne pro běžné smrtelníky).

Průměrná teplota moře, se během dubna pohybuje okolo 17 stupňů (může, ale klidně klesnout i jenom na 15 stupňů).

Kypr – koupání v moři v dubnu 2024

Kypr, obvykle nabízí o něco málo teplejší moře, než je průměr pro Řecko. Ani na Kypru ale s koupáním v dubnu příliš nepochodíte. Průměrná teplota moře, je v dubnu na Kypru jenom 18,1 stupně.

Kanárské ostrovy – koupání v moři v dubnu 2024

A znovu je tu Španělsko. Tentokrát jedna z jeho ostrovních částí v podání Kanárských ostrovů. Tady jsou během dubna přece jen lepší podmínky, než na pevnině.

V dubnu, se dá na Kanárských ostrovech koupat moři. Není to ale úplný zázrak. Voda je zde spíše chladnější. Dlouhodobá průměrná teplota vody pro duben je 19,5 stupně.

Což znamená, že můžete mít štěstí, a moře může mít teplotu i lehce přes 20 nebo dokonce 21 stupňů. Anebo také štěstí mít nemusíte, a teplota vody v moři může být i jenom kolem 18 stupňů, nebo dokonce i o něco málo méně.

Na Kanárských ostrovech, je ale obecně v dubnu poměrně hezké počasí. Všechno je tady zelené, a je to docela hezký začátek léta.

Kde se dá v dubnu koupat v moři?

Pokud chcete mít jistotu letního koupání v moři i v dubnu, tak s výjimkou Egypta, je nutné vyrazit do trochu exotičtější destinace.

Velmi dobré podmínky pro jarní dovolenou nabízí Saudská Arábie nebo Spojené arabské emiráty.

Například Džidda nebo Jizan (SA) nabízí průměrnou dubnovou teplotu vody kolem 27 stupňů. A velmi podobné je to i v SEA.

Přitom venkovní teploty ještě nejsou vyloženě tropické (alespoň tedy na místní poměry). Denní maxima jsou okolo 33 stupňů. Což je něco, co se dá bez problému zvládnout (ve srovnání s červencovými nebo srpnovými teplotami přes 40 stupňů).

Pokud se nebojíte delšího cestování, pak v dubnu nabízí ideální podmínky pro „letní dovolenou“ například i Vietnam nebo Thajsko. Moře tady má okolo 30 stupňů.

Letní dovolená (na začátku našeho jara) se dá zažít například i na Bali. Nebo to mohou být i Maledivy či Mauricius. Zajímavé může být i Mexiko, které během našeho jara, nabízí rozhodně lepší podmínky, než v létě.

Jarní dovolená – nejvýhodnější cestovní pojištění 2024

Pokud byste se rozhodli na jaře vyrazit někam na dovolenou k moři (ať za koupáním, nebo jen za procházkami na pláži), tak se určitě vyplatí nezapomenout na cestovní pojištění.

Výběr správného cestovní pojištění, může zajistit nezkažený zážitek z jakékoliv dovolené, pokud nepůjde vše podle plánu.

Cestovní pojištění se může postarat o storno zájezdu, vyřešit ztracená nebo poškozená zavazadla, pokrýt všechny zdravotní problémy během dovolené a mnoho dalšího.

Provozovatel tohoto webu neodpovídá za správnost a aktuálnost zveřejněných údajů. Pro aktuální informace o nároku na jednotlivé sociální dávky navštivte přímo web Ministerstva práce a sociálních věcí (mpsv.cz), nebo se obraťte na příslušný sociální úřad (úřad práce) v místě vašeho trvalého bydliště.