Půjčka i pro nezaměstnané – peníze bez doložení příjmu (bez potvrzení)

Na internetu je možné získat několik různých půjček, které jsou určeny i pro nezaměstnané, nebo obecně lidi bez příjmu. Bez možnosti dokládat příjmy, je ale obvykle možné získat jenom omezenou sumu peněz (nad 100 000 Kč bývá vyžadována zástava nemovitosti).

Na internetu se dá najít hned několik půjček, které jsou určené i pro lidi bez příjmu. Peníze bez doložení příjmu, nabízí obvykle nebankovní společnosti. Bez potvrzení ze zaměstnání, se ale někdy obejdete i u banky. Zvláště pokud si chcete půjčit jenom „pár“ tisíc korun.

Jaké jsou půjčky bez doložení příjmu?

Půjčky pro nezaměstnané nebo pro lidi bez příjmu, jsou nejčastěji tyto:

 • Malá krátkodobá půjčky (pár tisíc korun)
 • Půjčka na splátky do 100 000 Kč (někdy i bez ručitele)
 • Půjčky nad 100 000 Kč (obvykle je nutná zástava)

Malá půjčka (pár tisíc korun), se dá sehnat online a vyřízení může být i bez příjmu ze zaměstnání. Existuje hned několik nabídek, které jsou určené i pro nezaměstnané. Pár (desítek) tisíc korun bez potvrzení o příjmu, vám často půjčí i v bance.

Pokud ale potřebujete nějakou větší částku (do 100 000 Kč), pak je sice také možné schválení půjčky i bez potvrzení o příjmu ze zaměstnání – bude ale nutný výpis z bankovního účtu a/nebo spolužadatel či ručitel. Taková půjčka může být i na splátky (obvykle ale maximálně na 2 až 3 roky).

Půjčit si nějakou vyšší sumu, bez prokazování schopnosti splácet, je ale možné jen při zástavě nemovitosti. Může to být například oblíbená americká hypotéka, kdy si na svůj byt nebo dům, může půjčit i několik stovek tisíc korun (nebo i více – záleží jenom na hodně nemovitosti). Úvěr je možné splácet i 10 roků (nebo i déle).

Opravdu existuje i nějaká půjčky pro nezaměstnané?

Ano, existují půjčky určené pro nezaměstnané. Jedná se například tyto 3 úvěrové produkty, které jsou dostupné přes internet:

1. Půjčky pro nezaměstnané bez poplatku

 • Nabízí možnost půjčit si i tehdy, když ztratíte zaměstnání
 • K dispozici je nabídka mikro půjček i větších půjček
 • Peníze získáte i bez doložení příjmu
 • Půjčka se čerpá bez doložení účelu

2. Půjčka pro nezaměstnané (okamžitě až 80 000 Kč)

 • Tato půjčka je určena pro lidi, kteří přišli o práci a potřebují peníze, aby mohli nějak překlenout období, než si najdou novou pracovní pozici
 • Maximální úvěrový limit je 80 tisíc korun
 • Splátky až na 2 roky
 • Možnost snížení nebo odložení splátek

3. Rychlá mikropůjčka pro nezaměstnané

 • Jedná se o půjčky v průměrné výši 10 000 Kč
 • Při první žádosti je obvykle poskytována půjčka pro nezaměstnané 5 000 Kč
 • První půjčka může být i zdarma (bez poplatků a bez úroků)

Půjčky pro nezaměstnané (pro lidi bez příjmu) mají ale i řadu nevýhod. Jednak jsou obvykle podstatně dražší, než kolik byste zaplatili za půjčku v bance. A dále může být někdy požadováno u ručení od třetí osoby (spolužadatel, spoluručitel).

Mezi další nevýhody patří, že jen výjimečně se taková půjčka poskytuje splátky. Obvykle se jedná jenom o krátkodobý úvěr, s 30denní splatností (peníze musíte vrátit už za měsíc).

Kde najít půjčku pro lidi bez příjmu nebo pro nezaměstnané?

Další informace o těchto půjčkách můžete najít na webových stránkách poskytovatelů těchto půjček. Zde jsou některé možnosti:

 • HyperPůjčka: Nabízí půjčky v rozsahu 10 000 – 250 000 Kč s dobu splatnosti až do 84 měsíců. Více informací můžete najít na jejich webových stránkách.
 • Minutová půjčka: Nabízí půjčky v rozsahu 5 000 – 80 000 Kč s dobu splatnosti 3 – 12 měsíců. Více informací můžete najít na jejich webových stránkách.
 • ExraPůjčka: Nabízí půjčky v rozsahu 2 000 – 1 200 000 Kč s dobu splatnosti 12 – 120 měsíců. Více informací můžete najít na jejich webových stránkách.

Přestože tyto půjčky mohou být užitečné, je důležité pečlivě zvážit všechny možnosti a podmínky před tím, než se definitivně rozhodnete. Půjčovat si peníze, když nemáte 100% jistotu, jak a z čeho budete splácet, je poměrně velké riziko.

Důkladně si přečtěte všechny podmínky a ujistěte se, že rozumíte všem poplatkům a úrokovým sazbám, které mohou být spojeny s půjčkou. Pozor na různé podvody, kterých je na internetu poměrně mnoho.

Provozovatel tohoto webu neodpovídá za správnost a aktuálnost zveřejněných údajů. Pro aktuální informace o nároku na jednotlivé sociální dávky navštivte přímo web Ministerstva práce a sociálních věcí (mpsv.cz), nebo se obraťte na příslušný sociální úřad (úřad práce) v místě vašeho trvalého bydliště.