Formulář: Sociální dávky – Podpora v nezaměstnanosti

Formuláře sociální dávky online 2024

Aktuální formuláře pro sociální dávky, můžete najít na webu Ministerstva práce a sociálních věcí. Všechny formuláře jsou zde

Některé sociální dávky je možné vyřídit online – klientská zóna Jenda.

Kolik je podpora v nezaměstnanosti v roce 2024?

Od začátku roku 2024, se zvyšuje maximální možná podpora v nezaměstnanosti a při rekvalifikaci.

Při ztrátě zaměstnání, nebo při ukončení/přerušení podnikání, můžete v roce 2024, dostat od Úřadu práce, až 24 608 Kč. Při rekvalifikaci, je maximální podpora až 27 578 Kč.

Aktuální kalkulačku pro výpočet podpory v nezaměstnanosti v roce 2024, najdete zde

Podpora v nezaměstnanosti je určena pro, ty kdo přišli o práci. Nárok ale vzniká pouze tehdy, pokud jste v uplynulých dvou letech pracovali alespoň 12 měsíců (popř. vykonávali jinou činnost jako dlouhodobá dobrovolnická činnost, pobyt na rodičovské dovolené nebo jiné).

Podpora v nezaměstnanosti je vyplácena po dobu 5, 8 nebo 11 měsíců (délka podpory závisí na věku). Maximální výše podpory v nezaměstnanosti je v roce 2014 částka 14 157 Kč (maximálně se ale jedná o 65% průměrné čisté mzdy). Pokud absolvujete nějaký rekvalifikační kurz, může vám být vyplácena podpora při rekvalifikaci, která je v roce 2014 ve výši 15 866 Kč.

Po skončení podpory v nezaměstnanosti pak dále máte nárok už jen na běžné dávky ve hmotné nouzi (příspěvek na živobytí do výše životního minima).

Formulář podpora v nezaměstnanosti ke stažení v PDF

Formulář: Sociální dávky 2013 - Podpora v nezaměstnanosti

Formulář: Sociální dávky 2014 – Podpora v nezaměstnanosti

Formulář podpora v nezaměstnanosti 2014 si můžete stáhnout z tohoto odkazu. Jedná se o aktuální verzi formuláře pro rok 2014 přímo ze stránek Ministerstva práce a sociálních věcí.

Poznámka: K otevření staženého souboru budete potřebovat prohlížeč Acrobat reader (doporučená je verze 7.0.8 nebo vyšší). Tento prohlížeč PDF dokumentů si můžete stáhnout přímo ze stránek výrobce Adobe Systems Inc. Prohlížeč PDF dokumentů je zdarma.

Formulář podpora v nezaměstnanosti online

Žádost o podporu v nezaměstnanosti se podává prostřednictvím určeného formuláře. Formulář si můžete stáhnout přímo z webu Ministerstva práce a sociálních věcí zde. Na stránkách ministerstva si můžete formulář vyplnit online a následně vytisknout. Formuláře jsou také k dispozici na všech kontaktních pracovištích.

Co potřebujete k vyřízení podpory v nezaměstnanosti

Podpora v nezaměstnanosti se vyřizuje na úřadech práce. Kromě žádosti budete muset doložit doklady o posledním zaměstnání jako je zápočtový list, potvrzení o účasti na důchodovém pojištění nebo doklad o výši průměrné čisté mzdy od vašeho posledního zaměstnavatele. V případě že jste nepracovali, ale vykonávali jinou (náhradní činnost), jako třeba rodičovská dovolená, mohou být požadovány další doklady.

Užitečné odkazy – sociální dávky

Aktuální informace var year = new Date();document.write(year.getFullYear());: Jaké jsou sociální dávky var year = new Date();document.write(year.getFullYear());?
Podívejte se na aktuálně platné informace, formuláře a kalkulačky:

Provozovatel tohoto webu neodpovídá za správnost a aktuálnost zveřejněných údajů. Pro aktuální informace o nároku na jednotlivé sociální dávky navštivte přímo web Ministerstva práce a sociálních věcí (mpsv.cz), nebo se obraťte na příslušný sociální úřad (úřad práce) v místě vašeho trvalého bydliště.