Kalkulačka: Nejlacinější povinné ručení v roce 2024 – velké srovnání

Sháníte nejlevnější povinné ručení pro svoje auto, motorku, užitkový automobil nebo jiný dopravní prostředek? Máme zde pro vás kalkulačku pro srovnání nabídek, od různých pojišťoven. Můžete si tak snadno vybrat, tu nejvýhodnější nabídku pro svoje auto!

Nejlacinější a nejvýhodnější povinné ručení pro rok 2024!

Jednoduše a kompletně online, si můžete najít a sjednat, to nejvýhodnější nebo nejlacinější povinné ručení.

Díky konkurenčnímu boji mezi pojišťovnami, jsou ceny povinného ručení aktuálně velmi nízko. Základní pojištění, se dá pořídit už jen za nějakých 860 Kč.

To je sice momentálně ta nejlacinější varianta, ale ta vám pochopitelně nabídne, jen to nejzákladnější. Nejnižší zákonem stanovený limit pro krytí škody a jen minimum jakýchkoliv doplňkových služeb.

Je tedy na vás, jestli se rozhodnete pro tu nejlevnější variantu, nebo jestli si berete nějakou jinou nabídku, která vám toho nabídne více (další doplňkové služby, vyšší pojistný limit apod.).

Kalkulačka: Srovnání nabídek – nejlevnější povinné ručení pro rok 2024


Porovnáváme nabídky mnoha pojišťoven, seznam všech pojišťoven najdete zde.

K čemu je dobré povinné ručení a kdo ho potřebuje?

Povinné ručení, je dáno zákonem a je povinné (na rozdíl od havarijního pojištění). Bez toho, že byste na auto, motorku nebo jiné motorové vozidlo, neměli sjednáno povinné ručení, s ním nesmíte vyjet na silnici.

Povinné ručení slouží k tomu, aby se z něj zaplatily škody, které vzniknou při nějaké havárii nebo dopravní nehodě. Jedná se především o škody:

  • Na zdraví účastníků dopravní nehody (včetně pokrytí trvalých zdravotních následků)
  • Na majetku (škoda na jiných vozidlech nebo i jiném majetku)
  • Náklady na právní zastoupení (zpravidla jen do určité výše)
  • Náhrada ušlého zisku
  • Jiné škody vzniklé při dopravní nehodě

Jaký je minimální limit pro povinné ručení?

Minimální limit pro škody, které pokrývá povinné ručení je dán zákonem. Pro osobní auta je to limit 35 miliónů:

  • 35 miliónů na úhradu škod na zdraví (včetně trvalých zdravotních následků), pro každého z poškozených účastníků dopravní nehody
  • 35 milionů korun na úhradu škody na majetku (na dalších vozidlech, okolním majetku, náhrada jiných škod či ušlého zisku) – zde se škody sčítají do výše 35 mil. korun

Podle typu vozidla (motorka, osobní auto, nákladní dodávka, nákladní automobil, vozidlo taxi, autobus apod.), se pak minimální pojištění limity pro povinné ručení mohou lišit.

Kolik stojí nejlevnější povinné ručení v roce 2024?

Jak jsme zmínili již v úvodu, ceny povinného ručení jsou aktuálně poměrně velmi nízké. To je dáno konkurenčním bojem mezi jednotlivými pojišťovnami. Nejlacinější povinné ručení se dá pořídit už za něco málo přes 860 Kč.

Velkou roli ale hraje typ vozidla (motorka, osobní auto, nákladní auto, atd.), objem motoru, stáří vozidla, věk řidiče (majitele) nebo třeba i lokalita, kde řidič (majitel) vozu žije.

Platí také, že to nejlacinější povinné ručení, nemusí být vždy to nejvýhodnější. Některé povinné ručení, sice může být o něco málo dražší (někdy je rozdíl jen pár desítek korun), ale současně může zahrnovat různé bonusy navíc – například asistenční služby, bezplatnou odtahovou službu a různé další.

Vyplatí se tedy podrobně prozkoumat, co vše je v rámci povinného ručení zahrnuto. Často stačí zaplatit jen pár korun navíc, a získáte podstatně výhodnější službu, než u základní nabídky.

Provozovatel tohoto webu neodpovídá za správnost a aktuálnost zveřejněných údajů. Pro aktuální informace o nároku na jednotlivé sociální dávky navštivte přímo web Ministerstva práce a sociálních věcí (mpsv.cz), nebo se obraťte na příslušný sociální úřad (úřad práce) v místě vašeho trvalého bydliště.