Kalkulačka přídavky na dítě

Kdo má nárok na přídavky na dítě v roce 2024?

Podmínky pro nárok na přídavky na dítě se v roce 2024 nemění. Příspěvek na dítě je 1130 Kč až 1380 Kč (podle věku). Na přídavky je nárok při příjmu do 3,4 násobku životního minima.

Aktuální kalkulačku pro výpočet příspěvku na dítě v roce 2024, najdete zde

Kalkulačka přídavky na dítě vám pomůže spočítat, jestli máte nárok na tuto sociální dávku a jaká částka vám náleží. Pro výpočet dávek na děti je rozhodující příjem rodiny (resp. všech společně posuzovaných osob). Pokud tento příjem nepřekročí částku 2,4 násobek životního minima, je nárok na získání dávek.

Při žádosti o přídavek na děti se posuzuje příjem za předchozí kalendářní rok. Do kalkulačky zadávejte váš průměrný čistý měsíční příjem za toto období. Jako příjem se posuzuje nejenom výplata ze zaměstnání nebo příjmy z podnikání, ale třeba i rodičovský příspěvek, nemocenská, podpora v nezaměstnanosti a další příjmy.

Kalkulačka přídavky na dítě

Kalkulačka pro výpočet přídavku na dítě v roce 2013
Výše přídavku je ,- Kč
Průměrný čistý měsíční příjem rodiny
Životní minimum je ,- Kč; 2,4násobek životního minima ,- Kč
Nárok na přídavky na dítě:

Výpočet přídavky na dítě

Přídavky na dítě jsou vypláceny podle věku dítěte:

  • Dítě do 6 roků = 500 Kč měsíčně
  • Dítě 6 – 15 roků = 610 Kč měsíčně
  • Dítě 15 – 26 roků = 700 Kč měsíčně

Příklad výpočtu dávek na dítě:

  • 2 rodiče a 1 dítě do 6 roků = životní minimum rodiny je 7710 Kč, nárok na přídavek je pokud má rodina průměrný příjem nižší než 18504 Kč
  • 2 rodiče a 2 děti (5 a 8 roků) = životní minimum rodiny je 9850 Kč, nárok na příspěvek na děti je pokud má rodina průměrný příjem nižší než 23640 Kč
  • 2 rodiče a 3 děti (5, 8 a 12 roků) = životní minimum rodiny je 11 990 Kč, nárok na přídavky na děti je pokud má rodina průměrný příjem nižší než 28776 Kč

Užitečné odkazy – sociální dávky

Aktuální informace var year = new Date();document.write(year.getFullYear());: Jaké jsou sociální dávky var year = new Date();document.write(year.getFullYear());?
Podívejte se na aktuálně platné informace, formuláře a kalkulačky:

Provozovatel tohoto webu neodpovídá za správnost a aktuálnost zveřejněných údajů. Pro aktuální informace o nároku na jednotlivé sociální dávky navštivte přímo web Ministerstva práce a sociálních věcí (mpsv.cz), nebo se obraťte na příslušný sociální úřad (úřad práce) v místě vašeho trvalého bydliště.